VIDEO | Şi-a revenit Răzvan Marin! Românul, integralist la Ajax

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 26 septembrie 2019, ora 09:57,
razvan-marin-ajax-psv

Răzvan Marin a revenit în primul unsprezece al lui Ajax şi a avut o evoluţie apreciată în ultima partidă din Eredivisie. Lăncierii s-au impus cu 5-0 în duelul cu Fortuna Sittard.

Mijlocaşul român, care jucase doar 11 minute în ultimele patru meciuri, a fost integralist şi a avut cea mai bună evoluţie a sa în tricoul lui Ajax.

Lăncierii au tranşat meciul după o primă repriză albă. Au marcat de cinci ori într-o parte a doua electrizantă. Marin a stat la originea golului al treilea, după ce şutul său puternic din afara careului a fost respins în faţă de portarul advers. Quincy Promes a reuşit un hat-trick pentru Ajax.

Răzvan Marin a strâns până acum 555 de minute în cele zece meciuri în care a evoluat pentru Ajax: 5 în campionat, patru în preliminariile UEFA Champions League şi unul în Trofeul Johan Cruyff.