VIDEO | Şi-a pierdut minţile? Luis Suarez a cerut penalty pentru un henţ…al portarului!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 25 iunie 2019, ora 09:40,
suarez uruguay

Sudamericanii s-au amuzat copios pe seama lui Luis Suarez! Atacantul naţionalei din Uruguay a fost protagonistul unui moment ciudat în meciul cu Chile de la Copa America.

S-a întâmplat în prima repriză, la scorul de 0-0, atunci când atacantul Barcelonei a scăpat singur cu portarul chilian Arias. Suarez a fost blocat de intervenţia portarului, însă apoi a cerut la modul cel mai serios un penalty pentru că adversarul său a jucat mingea cu mâna!

Faza a făcut rapid înconjurul planetei după partida disputată luni noaptea. „Nimeni nu îl poate condamna că a încercat”, au comentat cu umor microbiştii.

În cele din urmă, Uruguay s-a impus cu 1-0 în meciul cu Chile şi a câştigat Grupa C de la Copa America. Cavani a marcat golul victoriei în minutul 82. Chile merge şi ea în sferturi, de pe locul al doilea.