VIDEO | ‘Show-ul’ lui Cristiano Ronaldo aduce victoria pentru Juventus

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 octombrie 2018, ora 22:01,
Cristiano-Ronaldo

Cristiano Ronaldo a reușit o „dublă” pentru Juventus Torino în partida din deplasare cu Empoli, scor 2-1. Cel de-al doilea gol al portughezului a fost fabulos, fiind aplaudat și de către fanii echipei gazdă.

Empoli a deschis scorul în minutul 28, prin Caputo.

În minutul 53, Juventus a primit un penalty, iar Cristiano Ronaldo a transformat fără emoții.

Juventus nu a făcut un joc reușit la Empoli, dar Cristiano Ronaldo a adus victoria cu o execuție specială. În minutul 70, starul portughez a catapultat mingea către vinclu, de la 18 metri, lateral dreapta.

Transferat de la Real Madrid în această vară, Cristiano Ronaldo (33 de ani) este cel mai bun jucător al lui Juventus după 10 etape de campionat. A reușit 7 goluri și 4 pase decisive.

Juventus își continuă parcursul aproape perfect în sezonul 2018-2019. Neînvinși în toate competițiile, torinezii au făcut un singur pas greșit în campionat (1-1 cu Genoa).