VIDEO | SHOW la debutul lui Solari! Real Madrid a bătut cu 4-0 în Cupă!

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat joi, 01 noiembrie 2018, ora 12:10,
real
real

După era Julen Lopetegui, Real Madrid respiră.  Miercuri, în Cupa Spaniei, cu noul antrenor Santiago Solari, 42 de ani, la cârma echipei, galacticii și-au alinat durerea suferită în derby-ul cu Barcelona. ”Galacticii” au spulberat, în deplasare, cu scorul de 4-0, o echipă de liga a treia, UD Melilla.

Karim Benzema și-a trecut în cont prima reușită a meciului. Acesta a marcat pentru debutul a patru din ultimii cinci antrenori pe care Real Madrid i-a avut. Pe teren s-au aflat titulari indispensabili, dar toată atenția s-a concentrat pe Vinicius Junior.

Noul star brazilian pentru care Real Madrid a plătit 45 de milioane celor de la Flamengo a pasat decisiv de două ori. Prima pasă a venit la reușita lui Asensio din prelungirile primei reprize și a doua oară în minutul 79 la golul marcat de Alvaro Odriozola.

S-a marcat și în prelungiri, dar nu a fost Ramos ci Cristo Gonzalez, atacant de la echipa a doua a Realului care și-a făcut debutul.

Returul se va juca pe 5 decembrie pe Santiago Bernabeu.

Realul a arătat un fotbal spectaculos cu Solari pe bancă, dar fanii așteaptă mult mai mult. În următoarea etapă din La Liga galacticii vor întâlni pe Real Valladolid, echipa patronată acum de Ronaldo Luis Nazário de Lima.

Cele două echipe sunt în antiteză totală- Valladolid are 4 victorii și un egal în ultimele 5 partide, în timp ce Real are un egal și patru înfrângeri.

cupa spanieireal madridSantiago SolaribenzemaspaniaUD Melillalopeteguila ligagalacticii