VIDEO | Sevilla, în criză! Adversara CFR-ului, fără victorie în patru meciuri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 16 februarie 2020, ora 15:23,

Sevilla este în criză înaintea meciului din Gruia! Andaluzii au ajuns la patru meciuri fără victorie în toate competiţiile după 2-2 cu Espanyol. Echipa lui Lopetegui a coborât pe cinci în La Liga.

Sevilla a pierdut poziţia de Liga Campionilor în clasamentul din La Liga în meciul cu Espanyol. Adversara CFR-ului în Europa League a deschis scorul prin Ocampos. Embarba a egalat înainte de pauză dintr-o lovitură liberă executată viclean, pe sub zid. În repriza a doua, chinezul Wu Lei i-a adus pe oaspeţi în avantaj. Cu 20 de minute înainte de final, Espanyol a rămas în zece după ce Sanchez a primit al doilea cartonaş galben. Suso a salvat o remiză pentru Sevilla cu zece minute înainte de final.

S-a terminat 2-2, iar Sevilla vine la Cluj după patru meciuri fără victorie în Spania:

• Sevilla – Espanyol 2-2 (La Liga)
  • Celta – Sevilla 2-1 (La Liga)
  • Sevilla – Alaves 1-1 (La Liga)
  • Mirandes – Sevilla 3-1 (Cupa Spaniei)

CFR – Sevilla se va juca joi seară, de la 19:55.