VIDEO | Sevilla a învins-o pe Real Madrid cu ajutorul lui Sergio Ramos! Ce a făcut jucătorul galacticilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 10 mai 2018, ora 11:02,
sevilla-real madrid

Pe stadionul pe care Steaua obținea în urmă cu 32 de ani cea mai mare performanță din fotbalul românesc, Real Madrid a fost învinsă de Sevilla, cu 3-2, într-o restanță din LaLiga. A fost a șasea înfrângere a galacticilor în acest sezon.

Calificată în finala Ligii Campionilor, Real Madrid a plecat învinsă de pe „Ramón Sánchez Pizjuán”, după un meci în care Sergio Ramos a ratat un penalty în minutul 58, la scorul de 2-0 pentru Sevilla, apoi a înscris în propria poartă, în minutul 84. Cu toate acestea, tot el a executat lovitura de la 11 metri din minutul 90+5, care a consfințit scorul final, Sevilla – Real Madrid 3-2.

Rezumatul meciului îl puteți vedea mai jos

Cu două etape înainte de finalul sezonului, Real Madrid este pe locul 3, cu 72 de puncte. Titlul de campioană a fost cucerit în acest sezon de Barcelona. Real Madrid este în cărți pentru poziția secundă, deținută în prezent de Atletico Madrid, cu 75 de puncte.