VIDEO | Sergiu Hanca a înscris la debutul în campionatul Poloniei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 10 februarie 2019, ora 09:00,
Hanca-gol
Hanca-gol

Mijlocașul Sergiu Hanca a înscris golul victoriei pentru Cracovia în meciul de pe teren propriu cu Piast Gliwice, scor 2-1. A fost primul meci oficial pentru Hanca după transferul de la Dinamo.

Piast a deschis scorul în minutul 22, prin Jorge Felix. Cracovia a egalat în minutul 38, prin Airam.

În minutul 50, Sergiu Hanca a șutat din prima din colțul careului.

Mijlocașul român a fost înlocuit în minutul 74. Fundașul Cornel Râpă (fost la Oțelul Galați) a fost integralist pentru Cracovia.

Cracovia are 5 victorii consecutive în campionat și ocupă poziția a opta în clasament, după 21 de etape.

Sergiu Hanca (26 de ani) a fost transferat în această iarnă de la Dinamo București. Mijlocașul a intrat în conflict cu fanii ‘câinilor roșii’.