VIDEO | Sepsi și Viitorul rămân fără victorie în Liga 1! Ratări uriașe la Sfântu Gheorghe

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 19 septembrie 2020, ora 21:14,
sepsi viitorul

Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat pe teren propriu cu FC Viitorul, scor 1-1, în etapa a patra din Liga 1. Olandezul Luckassen a ratat mai multe ocazii mari pentru constănțeni.

În minutul 39, Andrei Ciobanu a deschis scorul, după o execuție superbă din lovitură liberă.

În repriza a doua, într-un interval de un minut, olandezul Kevin Luckassen a ratat două ocazii imense.

În minutul 65, Gabi Iancu a lovit bara porții lui Fernandez. În ultimul sfert de oră, Luckassen a mai irosit o șansă bună de a înscrie.

Sepsi a egalat în minutul 82, prin Safranko.