VIDEO | Sepsi reușește prima victorie pe teren propriu! FC Voluntari, al cincilea eșec la rând

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 21 septembrie 2019, ora 19:18,
sepsi-hermannstadt

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Hermannstadt, scor 3-0, iar Academica Clinceni s-a impus în ‘derby-ul Ilfovului’ cu FC Voluntari, scor 2-1, în etapa a 10-a din Liga 1.

Pe stadionul ‘Anghel Iordănescu’ din Voluntari, Clinceni a deschis scorul în minutul 33, prin brazilianul Deretti.

În repriza a doua, Dobrescu a înscris pentru nou-promovata Academica, în minutul 50, iar Țîră a marcat pentru gazde, în minutul 77.

Golurile pot fi văzute AICI.

Voluntari: Rîmniceanu – C. Nica (Căpăţână ’46), Balaur, Armaş (C. Achim ’84), Al. Vlad – Laidouni, Gorobsov (Benzar ’65), I. Gheorghe – Măţan, Ebralidze, Ţîră.

Clinceni: Vâlceanu – F. Achim, Răuţă, Chatziterzoglou, Dobrescu – Deretti (Dumitru ’67), Şut, Cebotaru, Ion (Barbu ’76) – Buziuc (Pârvulescu ‘84), Vojtus.

Sepsi Sfântu Gheorghe a reușit prima victorie pe teren propriu din acest sezon și a întrerupt o serie nefastă de patru meciuri, după 3-0 cu FC Hermannstadt.

Vașvari (31′ – penalty), Carnat (35′) și Gal-Andrezly (57′) au înscris la Sfântu Gheorghe.

Sepsi: Fejer – Kilyen, Tincu, Bouhenna, F. Ştefan – Deaconu (Flores ’82), Vaşvari, Velev (Fulop ’58)  – Carnat, Şafranko (Karanovic ‘62), Gal-Andrezly.

Hermannstadt: Cristiano – Rimane, Viera, Luchin, Opruţ – Afonso Taira (Dumitriu ’60), Dâlbea – Petrescu (Yazalde ’38), Caiado, Cordea (Plazonja ’57) – Debeljuh.

Iată ce a declarat antrenorul lui Sepsi, Csaba Laszlo, la conferința de presă.