VIDEO | Sepsi, ‘regina’ egalurilor în Liga 1! Teja, fără victorie de cinci meciuri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 30 septembrie 2019, ora 19:22,
iasi-sepsi
iasi-sepsi

Politehnica Iași a remizat pe teren propriu cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-1, în etapa a 11-a din Liga 1. Moldovenii n-au mai câștigat de cinci meciuri, dar se mențin în zona play-off-ului.

După o primă repriză slabă, Passaglia a deschis scorul pentru gazde în minutul 70.

În minutul 80, Tincu a egalat pentru Sepsi.

Poli Iaşi: Târnovanu – Gallego, Frăsinescu, Diallo (Passaglia ’46), Radu – Mihalache, Loshaj –  Platini, Andrei Cristea (Chelaru ’75), Horşia (Bîrnoi ’64) – Ad. Bălan. Antrenor: Mihai Teja.

Sepsi: Fejer – Kylien, Tincu, Bouhenna, Fl. Ştefan – Velev (Flores ’75), Vaşvari, Deaconu – Safranko, Carnat (Andrezly ’72 (Salli ’79)), Karanovic. Antrenor: Csaba Laszlo.