VIDEO | Sepsi, într-o formă de zile mari! Elevii lui Leo Grozavu s-au întrecut în execuții spectaculoase

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 12 decembrie 2020, ora 21:44,
SepsiGazmetan1

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a impus clar în deplasarea de la Gaz Metan Mediaș, scor 3-0!

Echipa pregătită de Leo Grozavu a urcat pe locul 4 după victoria de la Mediaș, în timp ce formația antrenată de Jorge Costa a ajuns pe locul 12, după 3 înfrăngeri consecutive în care apărarea medieșenilor a încasat 9 goluri.

Covăsnenii au deschis scorul prin veteranul Gabriel Vasvari (35 ani), în minutul 27, dintr-o lovitură liberă de la 35 de metri.

Echipa condusă de Leo Grozavu și-a dublat avantajul chiar înainte de pauză, tot printr-un gol din lovitură liberă.

De data aceasta, execuntat a fost tânărul de 20 de ani Claudiu Petrila, în minutul 45.

Scorul final a fost stabilit de croatul Adnan Aganovic (33 ani), în minutul 82, cu un șut elegant de la 20 de metri.