VIDEO | Sepsi e neînvinsă și după meciul cu CFR Cluj! Campioana rămâne pe primul loc în Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 august 2019, ora 21:59,
sepsi-cfr
sepsi-cfr

Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1, în etapa a 6-a din Liga 1. Campioana României a acuzat oboseala acumulată după meciul cu Celtic Glasgow din Liga Campionilor.

Alexandru Păun a deschis scorul pentru clujeni în minutul 10.

Dylan Flores a egalat în minutul 31, dintr-o lovitură liberă executată excelent.

În repriza a doua, CFR Cluj a ratat mai multe ocazii mari, situație care l-a determinat pe antrenorul Dan Petrescu să-și pună mâinile în cap.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj se menține pe primul loc în clasament, iar Sepsi Sfântu Gheorghe a adunat cinci egaluri în primele șase etape din Liga 1.

Pentru CFR Cluj urmează meciul de pe teren propriu cu Slavia Praga, în play-off-ul Ligii Campionilor, marți, de la ora 22:00.