VIDEO | Seara revenirilor spectaculoase în Liga Campionilor! Mourinho și Tottenham, calificare cu emoții în optimi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 00:21,
Mourinho
Mourinho

Tottenham Hotspur și Paris Saint-Germain au reușit reveniri spectaculoase în runda a cincea din grupele Ligii Campionilor. Bayern Munchen a înregistrat cea mai clară victorie a serii, după ce s-a distrat la Belgrad cu Steaua Roșie.

Jose Mourinho a avut un debut cu emoții la Tottenham. În minutul 19, Olympiakos conducea cu 2-0 la Londra. Englezii au întors scorul în repriza a doua și au câștigat cu 4-2.

Golurile pot fi văzute AICI.

Meciul serii a fost Real Madrid – PSG. Ambele echipe și-au asigurat calificarea în runda următoare, după 2-2 pe ‘Santiago Bernabeu’.

Real Madrid conducea cu 2-0 cu zece minute înainte de finalul meciului, după reușitele lui Benzema (17′, 79′). Parizienii au smuls un egal grație golurilor lui Mbappe (81′) și Sarabia (83′).

Bayern Munchen a reușit scorul serii în Liga Campionilor: 6-0 în Serbia cu Steaua Roșie Belgrad.

Au înscris Goretzka (14′), Lewandowski (53′, 60′, 64′, 68′), Tolisso (90′). Golurile pot fi văzute AICI.

Polonezul Robert Lewandowski a stabilit un record în Liga Campionilor – a înscris patru goluri în intervalul cel mai scurt din istoria competiției.

S-au calificat deja în optimile de finală ale Ligii Campionilor: PSG, Real Madrid, Bayern Munchen, Tottenham, Manchester City şi Juventus.