VIDEO | Seară magică pentru Andone! Cum s-a descurcat fotbalistul român la debutul în Liga Campionilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 02 octombrie 2019, ora 07:58,
andone-galatasaray

Florin Andone (26 ani) a jucat primul său meci în Liga Campionilor.

Internaționalul român a fost rezervă în partida cu PSG, scor 0-1. Acesta a fost introdus pe teren în minutul 64, însă nu a putut evita înfrângerea echipei sale. Icardi a marcat golul victoriei pentru campioana Franței, minutul 52.

Andone a jucat în partea stângă a atacatului, poziția centrală fiind ocupată de Falcao.

În urma acestui eșec, Galatasaray rămâne cu un singur punct în grupa A. În următorul meci, turcii vor juca cu Real Madrid pe teren propriu.

Vezi și VIDEO | Surpriza serii în Liga Campionilor! Își pregătește ”Il Luce” revenirea? La ce meci a fost surprins