VIDEO | SEARĂ INCREDIBILĂ! Sergio Ramos a scris ISTORIE în meciul din cupă!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 10 ianuarie 2019, ora 09:07,
sergio ramos

Căpitanul celor de la Real Madrid, Sergio Ramos (33 ani), a înscris cel de-al 100-lea gol din carieră în meciul disputat în cupă împotriva lui Leganes.

Nu mulți fundași se pot lăuda cu cifrele lui Sergio Ramos. Căpitanul Realului și al naționalei Spaniei a marcat pentru a 100-a oară în cariera sa în partida din cupă. Meciul s-a terminat 3-0, iar pentru ”galactici” au mai punctat și Lucas Vazquez alături de Vinicius Junior.

Unul dintre cele mai memorabile goluri marcate de fundașul de 33 de ani rămâne cel din 2014, în finala cu Atletico Madrid din Liga Campionilor. Sergio a marcat în minutul 90+3 și a dus partida în prelungiri. Real a câștigat cu 4-1 și a cucerit pentru a 10-a oară competiția.

Așa arată golurile înscrise de Ramos:

• 80 pentru Real Madrid

• 3 pentru Sevilla

• 17 pentru Spania

Vezi și VIDEO | I-A DEMOLAT! Manchester City a oferit un scor-fluviu în semifinalele Cupei Ligii!