VIDEO | Seară de coșmar pentru Ionuț Radu! Inter a făcut spectacol cu Genoa

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 21 decembrie 2019, ora 21:04,
genoa-ionut-radu

Inter Milano a câștigat meciul de pe teren propriu cu Genoa, scor 4-0, în etapa a 17-a din campionatul Italiei. Portarul Ionuț Radu s-a remarcat cu câteva intervenții bune, dar nu a putut evita un eșec dur pentru genovezi, care riscă să retrogradeze.

În minutul 23, Gagliardini putea să deschidă scorul cu o lovitură de cap, dar portarul Radu a respins mingea de sub transversală.

Până la pauză, Inter a înscris de două ori, prin Lukaku (31′) și Gagliardini (33′).

Genoa a jucat modest și în repriza a doua, iar Esposito (64′ – penalty) și Lukaku (71′) au avut execuții imparabile pentru ‘nerazzurri’.

Genoa are doar două victorii în 17 meciuri în Serie A și riscă să retrogradeze. Ultimul succes datează din 26 octombrie.

Echipa lui Ionuț Radu (22 de ani) are cea mai slabă apărare din campionat, cu 35 de goluri primite.