VIDEO | Se încinge lupta la titlu în Liga 1! Craiova câștigă restanța cu Botoșani! Nistor, gol superb

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 23 iunie 2020, ora 21:54,
craiova-nistor

Universitatea Craiova a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Botoșani, scor 2-1, într-o restanță din etapa a treia a play-off-ului Ligii 1. Dan Nistor a reușit un gol superb, după o acțiune individuală.

Gazdele au dominat, iar raportul șuturilor pe poartă a fost 6-1 pentru Craiova.

Dan Nistor a deschis scorul în minutul 31, cu un șut puternic de la marginea careului.

Oltenii au scăpat de emoții după reușita lui Elvir Koljic din minutul 72. Atacantul bosniac este golgheterul ‘alb-albaștrilor’ în play-off, cu 4 goluri.

Echipa din Botoșani a început să spere spre finalul meciului, după ce atacantul croat Marko Dugandzic a înscris cu o lovitură de cap în minutul 89.

În prelungirile meciului, Mihăilă putea să înscrie pe contraatac pentru Craiova, iar a fost blocat în ultimul moment.

În clasament, Universitatea Craiova ocupă locul doi, la 4 puncte de liderul CFR Cluj. FC Botoșani se menține pe ultima poziție în play-off.