VIDEO | Se aprinde lupta la titlu în Germania! Bayern o poate egala pe Dortmund

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 martie 2019, ora 09:22,
BVB Augsburg

Borussia Dortmund a pierdut surprinzător cu Augsburg (1-2), iar echipa lui Favre poate fi egalată în fruntea clasamentului din Germania, dacă rivala Bayern se impune la Monchengladbach.

Ji-Dong-Won a fost eroul gazdelor, după ce a reușit o dublă pentru Augsburg.
Intrat pe teren în repriza secundă, Paco Alcacer a marcat în Bundesliga după 314 minute, însă Borussia nu a mai putut evita înfrângerea.

Cei de la Dortmund au suferit al doilea eșec al sezonului: în tur au pierdut la Dusseldorf, scor 1-2.

ECHIPELE:

Augsburg: Kobel – Schmid, Danso, R. Khedira, Stafylidis (min.17 Teigl) – Hahn, Koo, D. Baier (min.89 F. Gotze), Gregoritsch, Max – Ji (min.83 Cordoba)

Dortmund: Burki – Hakimi, Akanji, Zagadou, Diallo – Witsel, Delaney (min.66 R. Guerreiro) – Sancho, Reus (min.66 Alcacer), Bruun Larsen (min.76 Philipp) – M. Gotze

Dortmund rămâne cu 54 de puncte în Bundesliga, iar Bayern Munchen, acum cu 51 de puncte, o poate egala, dacă va câştiga partida din deplasare cu Borussia Monchengladbach, de sâmbătă.