VIDEO | Scene ireale la PSG! Ce a făcut Mbappe când a fost scos de pe teren la 5-0!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 02 februarie 2020, ora 09:38,
tuchel mbappe

Kylian Mbappe a fost nemulțumit că a fost înlocuit de antrenorul Thomas Tuchel, la meciul cu Montpellier. Francezul a ieșit când scorul era 5-0 entru parizieni.

Tehnicianul l-a înlocuit pe Mbappe cu Icardi. Francezul dăduse gol în minutul 57 și a fost scos în minutul 68, după ce Kurzawa marcase pentru 5-0.

Mbappe a ieșit agale, supărat foc pe antrenorul care  l-a așteptat la margine, dar n-a reușit să-l facă să înțeleagă.

Scena este de neconceput pentru un club de talia PSG.

”Voi decide mereu în baza meritului sportiv. Nu jucăm tenis, jucăm fotbal”, a spus Tuchel, după meci.