VIDEO | Scandal uriaș la Napoli-Liverpool, în UEFA Youth League! Gol în prelungiri cu două mingi pe teren!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 03 octombrie 2018, ora 17:35,
napoli liverpool youth league

Meciul dintre Napoli și Liverpool, din UEFA Youth League, disputat astăzi, s-a lăsat cu un scandal uriaș! Italienii au egalat în prelungiri, într-un moment în care erau două mingi pe teren, iar o parte din adversari urmăreau cealaltă minge!

În minutul 4 al prelungirilor, gazdele au marcat golul egalizator, de 1-1, în condițiile în care pe teren se mai afla o minge, iar un jucător de la Napoli luase un al treilea balon, la marginea terenului, pentru a relua mai repede jocul.

Camera urmărește faza „greșită”, cu mingea aflată la 40 de metri de poarta adversă, în zona axului central. Balonul este luat cu mâna de un jucător de la gazde și aruncat în afara terenului.

În același timp, colegii săi reușesc să înscrie în momentul de confuzie creat. Camera reușește să-l prindă însă pe arbitru validând golul și bucuria gazdelor.

Faza controversată s-a petrescut în minutul 90+4, golul fiind marcat de către Gaetano. Liverpool conducea din minutul 28, după reușita lui Adekanye.