VIDEO | Scandal MONSTRU în finala Ligii Campionilor! Arbitrul a anulat un gol valabil, iar jucătorii au ieșit de pe teren

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 01 iunie 2019, ora 09:54,
esperance-tunis-wydad-casablanca

Finala Ligii Campionilor din Africa, dintre Esperance Tunis și Wydad Casablanca, s-a încheiat cu un scandal monstru!

Ultimul act al competiției din Africa se joacă în sistem tur-retur. Primul meci s-a terminat la egalitate, scor 1-1, iar în manșa secundă a avut loc un moment incredibil.

Esperance Tunis a marcat în minutul 41, iar Wydad a egalat în minutul 60. Chiar dacă golul  egalizator a fost perfect valabil, arbitrul Bakary Gassama a anulat reușita din cauza sistemului VAR care nu a funcționat.

Oficialii celor de la Casablanca și-au ieșit din minți și au decis ca fotbaliștii să părăsească terenul. În aceste condiții, arbitrul a fluierat, iar Tunis a câştigat marele trofeu la masa verde.