VIDEO | Scandal după ”U” Cluj – Metaloglobus! Fanii ”șepcilor roșii” au luat foc la finalul meciului!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 07 martie 2020, ora 17:30,
U Cluj jucatori fani

Fanii Universității Cluj și-au ieșit din minți la finalul meciului cu Metaloglobus!

Formația ardeleană a pierdut partida de pe teren propriu, scor 1-2, iar suporterii i-au cerut demisia lui Adrian Falub.

Lung, minutul 28 a deschis scorul pentru oaspeți, Sebastian Mailat a egalat în minutul 33, iar Ovidiu Herea a închis tabela în minutul 93+2.

• ”Care-i ideea în jocul nostru? Un șut pe poartă n-am avut!”
  • ”Nu vreți să jucați la clubul ăsta? Vă dați joc echipamentul și plecați!”
  • ”Nu aveți condiții? Ce nu aveți? Care e problema?”
  • ”Plecați, lăsați-ne, Universitatea Cluj nu e o afacere!” au strigat fanii la finalul meciului.

Jucătorii Universității Cluj, în fața galeriei

Publicată de CjSport.ro pe Sâmbătă, 7 martie 2020

În urma acestui rezultat, ardelenii rămân pe locul 14 în liga secundă, cu 27 de puncte, iar Metaloglobus urcă pe locul 5, cu 37 de puncte.

"U" Cluj-Metaloglobus București, ultimele minute. Scor final 1-2, gol marcat in prelungiri. Lui Falub i s-a cerut demisia.