VIDEO | Săpunaru dă vina pe ghinion după înfrângerea cu Suedia: „În repriza a doua am fost mult mai buni”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 23 martie 2019, ora 21:37,
Sapunaru Suedia

România a cedat în fața Suediei, scor 1-2, iar Cristi Săpunaru crede că tricolorii n-au avut nici șansă în partida de la Stockholm.

„Nici în prima repriză nu ne-au pus foarte mari probleme. Au înscris cu noroc primul gol, dar în repriza a doua am fost mult mai buni. Asta e, n-am avut noroc”, a spus Săpunaru, la PRO TV.

„Am făcut un meci bun, o să mai fie și meciul din România, suntem una dintre echipele care se luptă pentru calificare. Am intrat puțin temători, dar n-am jucat împotriva Braziliei. O să dăm totul la fiecare meci. Am avut și un penalty care n-a fost acordat”, a mai afirmat Săpunaru.

În următorul meci din preliminariile pentru Euro 2020, România va întâlni Feroe, la Cluj-Napoca.

Suedia – România 2-1. Am pierdut primul meci, dar LUPTA CONTINUĂ! Urmează 9 finale în drumul spre #EURO2020!? bit.ly/2TVrDzc#LuptamImpreuna #HaiRomania ??

Publicată de Echipa națională de fotbal a României pe Sâmbătă, 23 martie 2019

Programul grupei F:

26 martie 2019: Malta – Spania, Norvegia – Suedia, România – Feroe (ora 21:45)
7 iunie 2019: Feroe – Spania, Norvegia – România, Suedia – Malta (ora 21:45)
10 iunie 2019: Feroe – Norvegia, Malta – România, Spania – Suedia (ora 21:45)
5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, România – Spania (ora 21:45)
8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)
12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)
15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45)

La EURO 2020 se califică direct primele două clasate în fiecare grupă preliminară.