VIDEO | Săpunaru a comis-o în Turcia! Kayserispor, egalată în minutul 90+8

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 17 martie 2019, ora 18:09,
sapunaru
sapunaru

Fundaşul Cristian Săpunaru a comis henț în careu în minutul 90+6 al partidei Kayserispor – Istanbul Bașakșehir. S-a încheiat 1-1 după ce oaspeții au egalat din penalty.

Kayserispor a întâlnit liderul clasamentului din Turcia, în etapa a 26-a, dar nu a fost intimidată.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20, prin Cinaz.

În minutul 90+6, Săpunaru a atins mingea cu mâna în careu, iar arbitrul a dictat penalty după ce a consultat VAR. Emmanuel Adebayor a egalat de la 11 metri, în minutul 90+8.

Portarul Silviu Lung Jr. a fost integralist pentru Kayserispor.

Cristi Săpunaru (34 de ani) a fost convocat de către selecționerul Cosmin Contra pentru meciurile echipei naționale cu Suedia (23 martie) și Insulele Feroe (26 martie), din preliminariile pentru EURO 2020.

bașakșehirpenaltycristi săpunaruKayserisporturciahentsăpunaruechipa nationalaconvocare