VIDEO | Samba pe gazon. Brazilienii au făcut spectacol cu Peru

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 23 iunie 2019, ora 10:08,
brazilia
brazilia

Brazilia s-a calificat în sferturile Copa America după o prestaţie entuziasmantă în meciul cu Peru. Naţionala ţării gazdă s-a impus cu 5-0 şi a terminat pe primul loc în clasamentul grupei A.

În partida disputată la Sao Paolo, brazilienii au rezolvat problema învingătoarei după o jumătate de oră de joc. Casemiro, Firmino şi Everton au marcat în prima parte a meciului. Dani Alves şi Willian au punctat şi ei după pauză, iar Gabriel Jesus a ratat un penalty în prelungiri.

Singura problemă pentru ‘Selecao’ este avertismentul primit de Casemiro, care va rata primul meci din faza eliminatorie a competiţiei.

8-0 este golaverajul brazilienilor după cele trei meciuri disputate în faza grupelor la Copa America.