VIDEO | Salah a reușit un super gol și a decis derby-ul! Liverpool e lider în Premier League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 14 aprilie 2019, ora 19:29,
Salah
Salah

Liverpool a rezistat presiunii după victoria cu City și a revenit pe primul loc în Anglia.

Echipa lui Jurgen Klopp a învins-o cu 2-0 pe Chelsea, după ce scorul la pauză a fost 0-0.

Mane a deschis scorul în minutul 51, iar Salah a stabilit imediat scorul final cu un șut formidabil din afara careului.

Liverpool are 85 de puncte și are două „lungimi” peste Manchester City. „Cormoranii” sunt neînvinși de 38 de meciuri pe teren propriu, însă Liverpool e încă departe de recordul lui Mourinho.

Chelsea nu mai pierduse pe Anfield din mai 2012.

ECHIPELE DE START:

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Keita, Henderson – Salah, Firmino, Mane

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Rudiger, David Luiz, Emerson – Kante, Jorginho, Loftus-Cheek – Hudson-Odoi, Hazard, Willian