VIDEO | Să vină Liga 1! Rapid s-a calificat în 16-imile Cupei României! Toate rezultatele din turul 4

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 12 septembrie 2018, ora 09:05,
rapid
rapid

Rapid București s-a calificat în 16-imile Cupei României, după ce ce învins, marți, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), pe Daco-Getica București.

Golurile giuleștenilor au fost marcate de Petre Goge, în minutul 42, și Marian Vlada, în minutul 70. Pentru Daco-Getica a punctat Rafael Stănescu, în minutul 90, din penalty.

Începând cu această fază a competiției vor intra în joc și formațiile din Liga 1.

Rezultatele complete înregistrate, marți, 11 septembrie:

RAPID – DACO-GETICA BUCUREŞTI 2-1 (Goge 42, Vlada 70/ Raf. Stănescu 90 pen.)

TURRIS TURNU MĂGURELE – CS BALOTEŞTI 3-2

UNIREA ALBA IULIA – INDUSTRIA GALDA 7-5 după loviturile de departajare (2-2, 2-2)

CSM FOCŞANI – SPORTING LIEŞTI 0-3 după prelungiri (0-0)

GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI – LUCEAFĂRUL ORADEA 1-4

CS TUNARI – ACADEMICA CLINCENI 0-2

Miercuri, Cupa României continuă cu alte 8 partide programate să înceapă la ora 16:30. Iată programul zilei de astăzi:

UTA Arad – ACS Poli Timişoara

rapid s a calificat in 16-imile cupei romanieirapid bucuresticupa romaniei16-imi cupa romanieidacogetica bucurestifotbalrapid dacogetica 2-1liga 3