VIDEO | S-au bucurat ca niște copii! Cum au trăit Contra&Co victoria ”tricolorilor” U21

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 11 octombrie 2019, ora 11:45,
bucurie u21
bucurie u21

România U21 a învins Ucraina, scor 3-0, la Ploiești, iar Cosmin Contra și jucătorii naționalei mari s-au bucurat ca niște copii!

Olimpiu Moruțan (minutul 75) și Adrian Petre, ”dublă” (minutele 80 și 90+4), au marcat golurile naționalei U21.

Cosmin Contra și jucătorii convocați pentru meciurile cu Norvegia și Insulele Feroe au stat cu ochii pe meciul noii generații de tineret. Aceștia au urmărit repriza a doua din sala de conferințe a hotelului Foroyar și au avut motive de bucurie: ”tricolorii” mici au marcat 3 goluri în 20 minute, ultima reușită fiind una de excepție.

Rezumatul partidei România U21 – Ucraina U21

Vezi și VIDEO | Cel mai trist debut la națională. Marius Marin a luat roșu după un minut