VIDEO | S-a încheiat sezonul de FORMULA 1! ACCIDENT INCREDIBIL! Cine a câștigat cursa și cum arată clasamentele

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 25 noiembrie 2018, ora 18:00,
Hulkenberg
Hulkenberg

La Abu Dhabi s-a încheiat un nou sezon de Formula 1! Cursa a fost câștigată de campionul mondial Lewis Hamilton. Podiumul a fost completat de Vettel și Verstappen.

Aflat la ultima cursă în F1, Fernando Alonso a terminat pe locul 11, iar Raikkonen a abandonat în turul 7.

Hulkenberg a suferit un accident serios, iar monopostul său a luat foc, după ce s-a rostogolit de două ori în aer. Atârn aici ca o vacă. Scoateţi-mă de aici”, a fost mesajul lui Hulkenberg.

Clasamentul cursei:

Clasamentul final în F1:

Noul sezon de Formula 1 va începe în luna martie, în Australia. Vor fi tot 21 de curse în F1.