VIDEO | S-au marcat 5 goluri în ultimul meci din play-off-ul Ligii 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 20 mai 2019, ora 21:51,
astra-bucurie

Astra și Sepsi au oferit un meci cu 5 goluri, în ultima partidă din play-off-ul Ligii 1.

Cu gândul la finala Cupei, giurgiuvenii s-au impus cu 3-2, după ce la pauză scorul a fost 2-1.

Mrzljak a deschis scorul printr-o lovitură de cap, iar Balaure a făcut imediat 2-0.

Tandia a redus din diferență pentru Sepsi, iar Moise a înscris al treilea gol al Astrei după pauză, în minutul 63.

În prelungiri, Erico și-a trimis balonul în proprie poartă și scorul final a fost 3-2.

Sepsi încheie play-off-ul fără nicio victorie și cu un singur punct, în timp ce Astra a bifat abia al doilea succes.

ECHIPELE:

Astra: Lazar – Butean, Bejan, Erico, Radunovici (C. Dima ’70) – Biceanu (Begue ’70), Mrzljak (Chiriac ’83), R. Moise – V. Gheorghe, D. Alibec, Balaure

Antrenor: Costel Enache

Sepsi: Niczuly – Gabriel Moura (Balaska ’74), Rudol, Jovanovici (Hamed ’38), F. Ştefan – Carnat, Velev, Karniţki, Omar – Tandia, Sîntean (Călin Popescu ’66)

Antrenor: Marin Barbu