VIDEO | Rusescu, decisiv pentru echipa sa! Dublă de senzație pentru român

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 iunie 2020, ora 11:17,
rusescu
rusescu

Atacantul a marcat ambele goluri în prelungirile meciului pe care echipa sa, Giresunspor, l-a disputat contra celor de la Adanaspor, în etapa a 29-a a ligii secunde turce.

Românul a adus victoria gazdelor cu două reușite venite într-un final nebun de meci, atunci când scorul era egal, 1-1. Rusescu a înscris mai întâi în al cincilea minut de prelungiri, apoi vârful a marcat și din penalty în minutul 90+9! Fostul fotbalist al celor de la FCSB a ajuns la 11 reușite în acest sezon în 25 de meciuri de campionat pentru Giresunspor. Formația la care acesta evoluează din toamna anului trecut este pe poziția a opta în liga secundă, cu cinci etape înainte de finalul stagiunii.