VIDEO | Emoții MARI pentru RONALDO la DEBUT! Juventus, VICTORIE în prelungiri la Verona

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 18 august 2018, ora 18:38,
Juve Verona
Juve Verona

Finalul meciului. RONALDO debutează cu dreptul la Juventus, care o învinge pe Chievo, scor 3-2. Cristiano a avut câteva ocazii de a marca, însă portughezul a avut și ghinion la primul meci în Serie A.

Min. 90+3: GOOOL JUVENTUS! Bernardeschi, introdus în repriza secundă, înscrie din careu după acțiunea lui Sandro, iar torinezii revin spectaculos la Verona și conduc cu 3-2.

UPDATE: Juventus egalează prin Bonucci și reușește să înscrie al treilea gol prin Mandzukic, însă reușita este anulată după ce RONALDO a comis un fault evident la portar, dar a făcut și henț în aceeași fază. După minute bune de întrerupere, jocul este reluat. Sunt 5 minute de prelungire!

Min. 56: ȘOC LA VERONA! Chievo întoarce scorul și are 2-1 cu Juventus, după golul din penalty reușit de Giaccherini.

UPDATE: Primul gol în noua ediție de campionat din Italia este reușit de Sami Khedira. Germanul deschide scorul în minutul 3, iar Juventus o conduce pe Chievo cu 1-0.

E nebunie la Verona, acolo unde Cristiano Ronaldo va debuta în tricoul lui Juventus, în meciul cu Chievo, din prima etapă a campionatului Italiei.

Starul portughez este titular, iar cei de la ESPN notează că „începe era Ronaldo”.

Echipa lui Juventus: Szczesny – Cancelo, Bonucci, Chiellini, Sandro – Khedira, Pjanic – Cuadrado, Dybala, Douglas Costa – CRISTIANO RONALDO