VIDEO | Ronaldo a salvat-o pe Juventus de la primul eșec în Serie A! Egal în 10 oameni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 26 decembrie 2018, ora 18:05,
Cristiano-Ronaldo

Seria excelentă a lui Juventus putea să se încheie de Crăciun, la Bergamo! Numai că Ronaldo, venit de pe bancă, i-a salvat pe torinezi și a marcat golul de 2-2.

Juventus a condus cu 1-0 încă din minutul 2, după autogolul lui Djimsiti. Atalanta a egalat însă până la pauză, prin Zapata.

Bentancur a fost eliminat în minutul 53, iar Juventus a luat imediat gol în 10 oameni, de la același Zapata.

Cristiano Ronaldo a intrat în minutul 65 și a înscris cu capul din careu, în minutul 78.

Bonucci putea să aducă victoria oaspeților în prelungiri, însă golul fundașului a fost anulat pentru ofsaid.

Juventus rămâne fără înfrângere în Serie A și e abia la al doilea egal, după remiza cu Genoa (1-1).