VIDEO | ROMÂNIA, pe locul al treilea. MUNTENEGRU, victorie la scor în Lituania. Eșec pentru LUCESCU! Rezultatele din Liga Națiunilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 14 octombrie 2018, ora 23:44,
Turcia Rusia

Muntenegru n-a avut milă de Lituania și nu s-a chinuit la Vilnius, precum oamenii lui Contra. Balticii au pierdut cu 1-4: Mugosa (2) și Kopitovic au marcat până la pauză, iar cele trei puncte erau practic deja acontate de oaspeți.

Zoric a făcut 4-0 după pauză, iar Baravykas a stabilit scorul final, 1-4, în minutul 88.

În acest moment, România e pe locul al treilea în Liga Națiunilor.

Grupa a patra programează, în ultimele două etape, următoarele meciuri:

17 noiembrie: Serbia – Muntenegru (ora 16.00), România – Lituania (ora 21.45) – Stadion Ilie Oană, Ploieşti

20 noiembrie: Serbia – Lituania, Muntenegru – România (ora 21.45)

Înfrângere pentru Mircea Lucescu

Turcia lui Mircea Lucescu a cedat cu 0-2 în Rusia!

Neustadter a deschis scorul în minutul 20, iar Cheryshev a lămurit lucrurile în minutul 78.

Turcii au două eșecuri în Liga Națiunilor și sunt pe locul al doilea.