VIDEO | ”Roller-coaster” de emoții la Mediaș! FCSB a bătut-o pe Gaz Metan la capătul unui meci cu 5 goluri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 24 noiembrie 2020, ora 00:00,
fcsb
fcsb

FCSB a câștigat meciul cu Gaz Metan Mediaș, scor 3-2, iar formația lui Toni Petrea se află din nou în fruntea clasamentului.

Roș-albaștrii au ajuns la a șasea victorie consecutivă din actualul sezon.

Darius Olaru a deschis scorul, în minutul 11, cu o lovitură de cap. Olimpiu Moruțan a centrat perfect pentru colegul său.

Avantajul oaspeților nu a durat mult. Ronaldo Deaconu a egalat, din penalty, în minutul 16.

În minutul 31, Olaru a reușit ”dubla” în fața fostei sale echipe, după ce Tănase nu a putut să marcheze și i-a pasat decisiv.

Oaspeții au revenit din nou pe tabelă, în minutul 60. Ricardo Valente a marcat pentru 2-2, după o pasă din partea lui Cardoso.

Golul victoriei a fost marcat de Sergiu Buș, din penalty, în minutul 90.

În urma acestui rezultat, FCSB urcă pe primul loc în Liga 1, cu 27 de puncte, la două puncte față de rivala Craiova, iar Gaz Metan rămâne pe locul 9, cu 14 puncte.