Jiangsu Suning, echipa antrenată de către Cosmin Olăroiu, a remizat pe teren propriu cu Shandong Luneng, scor 1-1, în etapa a 14-a din campionatul Chinei. Guizhou Zhicheng, pregătită de către Dan Petrescu, a pierdut acasă cu Henan Jianye, scor 1-2.

Pe stadionul olimpic din Nanjing, Jiangsu a fost condusă din minutul 14, după autogolul lui Li Ang. În minutul 43, italianul Eder a înscris la debutul său în campionatul Chinei, după o acțiune superbă a brazilianului Alex Teixeira.

Jiangsu Suning are o serie de patru meciuri fără victorie în campionat, iar miercuri a fost eliminată din Cupa Chinei, în faza sferturilor de finală.

Formația pregătită de către Cosmin Olăroiu se află pe poziția a patra, cu 22 de puncte, la șapte puncte de liderul Beijing Guoan.

Guizhou Zhicheng a dezamăgit încă o dată și continuă parcursul execrabil. Echipa lui Dan Petrescu rămâne cu o singură victorie în campionat, care datează din luna aprilie.

Henan Jianye a condus cu 2-0, după reușitele lui Vaz Te (31′) și Bassogog (56′). Guizhou a redus din handicap în minutul 90+1, prin Zheng Kaimu.

Guizhou Zhicheng are doar 5 puncte după 14 etape și ocupă ultimul loc în clasament.

De când a venit Dan Petrescu la echipă, Guizhou are 3 înfrângeri și o remiză, cu 11 goluri primite și doar două marcate.