VIDEO | Revoluția lui Săndoi continuă! Chindia o învinge pe Craiova și speră în continuare la play-off

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 februarie 2021, ora 22:53,
craiova chindia

Revoluția lui Emil Săndoi continuă! Chindia Târgoviște o învinge pe CSU Craiova și speră în continuare la play-off.

Chiar dacă au jucat la Buzău, dâmbovițenii continuă să facă minuni în campionat.

Chindia a învins-o pe CSU Craiova, la limită, scor 1-0, și rămâne în cărți pentru obținerea biletelor pentru masa bogaților din Liga 1.

Paul Iacob a fost înger și demon pentru gruparea lui Săndoi. Mijlocașul de 24 de ani a ratat o lovitură de la 11 metri, în minutul 71, însă s-a revanșat și a marcat golul victoriei, după doar 9 minute.

În urma acestui rezultat, Chindia urcă pe locul 8 în Liga 1, cu 32 de puncte, în timp ce CSU Craiova rămâne pe locul 3, cu 47 de puncte.