VIDEO | Reușita fabuloasă a lui Cicâldău aduce o victorie meritată pentru Craiova, cu Sepsi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 29 aprilie 2019, ora 19:10,
cicaldau
cicaldau

Universitatea Craiova a câștigat pe teren propriu cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-0, în etapa a 7-a din play-off-ul Ligii 1. Alexandru Cicâldău a înscris un gol fabulos.

În minutul 5, Cicâldău a șutat în bară. Presiunea oltenilor a continuat, dar Cristea și Fedele n-au reușit să înscrie.

După pauză, Universitatea Craiova putea să primească un penalty, după un fault asupra lui Mihăilă.

În minutul 57, Alexandru Cicâldău a înscris cu un șut de la 16 metri, direct la vinclu.

Pe final, golgheterul Tandia a avut cea mai mare ocazie a oaspeților. Atacantul a șutat excelent de la 20 de metri, dar mingea a trecut milimetric pe lângă bară.

A fost puțină lume pe stadionul ‘Ion Oblemenco’, dar jucătorii le-au mulțumit fanilor la finalul partidei.

? Împreună!

Publicată de Universitatea Craiova pe Luni, 29 aprilie 2019

Craiova: Pigliacelli – Dimitrov, Donkor, Kelici, Bancu – Mateiu, Fedele (Drăghici ’63), Cicâldău – Bărbuţ, A. Cristea (Fortes ’53), Mihăilă (Baicu ’87). Antrenor: Corneliu Papură.

Sepsi: Fejer – Moura, Viera, Jovanovici (Rudol ’48), Omar Khamis – Vaşvari, Karniţki – Nouvier (Mensah ’70), D. Flores, Y. Hamed (Fl. Ştefan ’58) – Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova își consolidează poziția a treia în clasament, iar Sepsi are patru eșecuri la rând în play-off.

sepsiliga 1alexandru cicaldauplay offcicâldăusepsi sfântu gheorghecraiovauniversitatea craiova