VIDEO | Remontada vișinie! Rapid, victorie la capătul unui meci cu 6 goluri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 02 octombrie 2020, ora 20:27,
rapid
rapid

Rapid a fost condusă de două ori la Chiajna, însă a câștigat meciul cu Concordia.

Formația din Giulești a câștigat meciul din deplasare cu 4-2.

În prima repriză, Dumitru a deschis scorul pentru oaspeți, în minutul 12. Tânărul Pănoiu a egalat pentru giuleșteni, cu o reușită superbă, în minutul 31.

Până la finalul primei reprize, elevii lui Florin Bratu au condus din nou, după ce Hergheligiu a marcat pentru 2-1, în minutul 44.

După ieșirea de la vestiare, elevii lui Adrian Iencsi s-au mobilizat și au întors rezultatul. Marian Drăghiceanu a egalat în minutul 60, Lucian Goge a marcat golul de 3-2 cu o reușită de zile mari, iar Adrian Bălan a închis tabela, în urma unei lovituri de la 11 metri.

VICTORIE IMPORTANTĂ ??RAPID ? Concordia 4️⃣:2️⃣

Publicată de FC Rapid 1923 pe Vineri, 2 octombrie 2020

În urma acestui rezultat, Rapid a urcat temporar pe prima poziție în clasamentul ligii secunde, cu 13 puncte, în timp ce Chiajna rămâne pe locul 7, cu 8 puncte.

Vezi și EXCLUSIV | Jandarmeria, pusă la zid de steliști: ”Abuz! Informația trimisă e falsă!”