VIDEO | Remize pentru echipele lui Răzvan Marin și Alex Băluță, în Liga Campionilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 08 august 2018, ora 10:08,
Marin-Baluta

Răzvan Marin și Alex Băluță au jucat pentru Standard Liege, respectiv Slavia Praga, în prima manșă a turului trei preliminar din Liga Campionilor.

Slavia Praga a remizat pe teren propriu cu Dinamo Kiev, scor 1-1. Verbic a deschis scorul în minutul 82 pentru ucraineni, dar formația cehă a egalat în minutul 90+5, printr-un penalty transformat de către Husbauer.

Alexandru Băluță a fost introdus pe teren în minutul 80.

Standard Liege, cu mijlocaşul Răzvan Marin integralist, a încheiat la egalitate cu Ajax, scor 2-2, pe teren propriu.

Olandezii au condus cu 2-0 la pauză, după reușitele lui Huntelaar (19′) și Tadic (34′). Belgienii au egalat pe finalul partidei, grație golurilor înscrise de către Carcela-Gonzalez (67′) și Emond (90+4′).

Iată celelalte rezultate înregistrate marți în turul trei preliminar al Ligii Campionilor:

FC Astana – Dinamo Zagreb 0-2

Qarabag FK – BATE Borisov  0-1

Malmo – Vidi FC  1-1

Steaua Roşie Belgrad – Spartak Trnava  1-1

Benfica Lisabona – Fenerbahce Istanbul 1-0

standard liegeliga campioniloralex balutapreliminariirazvan marinajax amsterdammarinbăluțădinamo kievslavia praga