VIDEO | Remiză spectaculoasă între UTA Arad și Hermannstadt

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 07 februarie 2021, ora 17:10,
UtaArad1
UtaArad1

UTA și Hermannstadt au terminat la egalitate, scor 1-1, în meciul disputat, duminică, la Arad, în etapa a 22-a a ligii I.

Gazdele au deschis scorul în minutul 63 prin Albu, care a marcat cu o lovitură de cap. Centrarea i-a aparținut lui Roger, din lovitură liberă.

Sibienii au restabilit egalitatea după doar trei minute. Mayoral a înscris cu un şut de la marginea careului de 16 metri.

Până la final, UTA a mai marcat o dată, dar golul a fost anulat pe motiv de fault la portar.

Cele două echipe

UTA: F. Iacob – Şliakov, Erico, Benga, Rrumbullaku – Oroian (N. Roşu ’15), Albu (Melinte 79), Vorobjovas (Hora ’46), D. Rusu (Miculescu ’70) – Roger, L. Antal (Buhăcieanu ’70). Antrenor Laszlo Balint;

Hermannstadt: Cristiano – Măţel, Matricardi, I. Stoica, Opruţ – Belu-Iordache (Aralica ’55), Romario, Dâlbea (P. Petrescu ’18), Sîntean (Bagarici ’46) – Addae (Karanovici ’89) – Mayoral. Antrenor Liviu Ciobotariu.

Cartonaşe galbene: Erico ‘2, Vorobjovas ’35, Benga ’54, Rusu ’54, Şliakov ’58, Buhăcianu ’90+1 / P. Petrescu ’43, Addae ’62, Mayoral ’72.

Arbitri: Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene – Florin Marcu.

În urma acestui rezultat, UTA rămâne pe locul 8, cu 28 de puncte, la egalitate cu Chindia, echipă aflată pe locul 7, iar Hermannstadt rămâne pe locul 14, cu 19 puncte.