VIDEO | Remiză între FC Voluntari și FC Botoșani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 29 septembrie 2018, ora 22:28,
voluntari-botosani

FC Voluntari a remizat pe teren propriu cu FC Botoșani, scor 1-1, în etapa a zecea din Liga 1. Ilfovenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 51.

În debutul partidei, Andrei Patache a fost aproape de un gol antologic pentru botoșăneni, direct din centrare. Mingea a lovit bara transversală.

FC Voluntari a deschis scorul în minutul 36, prin francezul Aissa Laidouni, din penalty.

În minutul 51, Geoffrey Malfleury (FC Voluntari) a primit al doilea cartonaș galben. Din acest moment, botoșănenii și-au creat numeroase ocazii la poarta lui Vâtcă.

Sebastian Chitoșcă a egalat în minutul 80.

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Zgrabalic, Balaur (Hodorogea 46′), Bucurică – Laidouni, Răuţă – G. Deac (Ciucur 56′), Belahmeur (Tudorie 86′), I. Gheorghe – Malfleury. Antrenor: Dinu Todoran.

FC Botoşani: E. Pap – Patache, Burcă, A. Miron, Chitoşcă – Chindriş (Ongenda 54′) – Golofca, Oaidă, J. Rodriguez, Fabbrini (Papa 42′) – M. Roman II. Antrenor: Costel Enache.

Ambele echipe rămân fără victorie în campionat în ultimele două luni.