VIDEO | Remiză fără goluri la Giurgiu! Cardoso, eliminat direct după o intrare CRIMINALĂ

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 15 iunie 2020, ora 21:59,
captura-ecran-709

Astra Giurgiu și Gaz Metan Mediaș au remizat, scor 0-0, în etapa a 3-a din play-off-ul Ligii 1.

Nu s-a marcat niciun gol în partida de la Giurgiu, însă ambele formații și-au creat ocazii în partida din această seară.

Gaz Metan a evoluat în inferioritate numerică încă din minutul 40, însă a avut 9 ocazii de gol, dintre care două au fost șuturi pe spațiul porții.

De partea cealaltă, gazdele au avut 8 ocazii de a marca și un singur șut pe spațiul porții.

Faza care putea decide partida s-a petrecut în minutul 40, când Dumitru Cardoso, fotbalistul oaspeților, a fost eliminat direct de Marcel Bîrsan, după o intrare criminală la Simion.

Imediat după ce a realizat ce a făcut, Cardoso și-a pus mâinile în cap!

SURSA FOTO: TelekomSport

în urma acestui rezultat, Astra a urcat pe locul 4 în play-off, cu 25 de puncte, iar Gaz Metan rămâne pe ultima poziție, cu 24 de puncte, la egalitate cu FC Botoșani.

Vezi și VIDEO | Hagi anunță schimbări importante din cauza programului infernal din play-out! Ce a declarat ”Regele”