VIDEO | Remiză cu goluri la Botoșani. Echipa lui Marius Croitoru ratează șansa de a urca pe loc de play-off

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 decembrie 2020, ora 20:17,
BotosaniVoluntari

FC Botoșani și FC Voluntari au remizat scor 1-1 în ultimul meci al acestui an!

Moldovenii și ilfovenii și-au împărțit punctele la Botoșani.

Golurile partidei au venit în partea a doua a jocului după ce în prima repriză ambele echipe mai mult s-au tatonat.

Gazdele au deschis scorul în minutul 50 prin atacantul Hamidou Keyta (26 ani) dintr-un penalty acordat de centralul Istvan Kovacs după ce Sebastian Mailat (23 ani) l-a faultat pe Andrei Tircoveanu (23 ani) în careu.

Echipa condusă de Mihai Teja e egalat prin mijlocașul Razvan Gradinaru (25 ani) după un șut superb de la 20 de metri.

După acest rezultat echipa condusă de Marius Croitoru a ratat șansa de urca pe loc de play-off. Moldovenii ocupă locul 7 în timp ce FC Voluntari este pe poziția 12 în Liga 1.

FC Botoşani: Hankici – Patache, Chindriş, Şeroni, Holzmann – Haruţ, E. Florescu (Camara ’84), E. Papa – Tîrcoveanu (Toutouh ’76), Al Mawas, Keyta

FC Voluntari: Rîmniceanu – C. Costin, Balaur, C. Achim, Al. Vlad (Kocici ’67) – Ricardinho (Buliga ’84), Bortoneanu, De Lucas – Ad. Popa (Grădinaru ’66), Betancor (Al. Stoica ’56), Mailat (M. Lopes ‘6)