VIDEO | ”Regele”, dezamăgit total de elevii săi: ”O greșeală inadmisibilă”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 02 septembrie 2019, ora 07:34,
gica-hagi
gica-hagi

Viitorul a pierdut derby-ul etapei cu FCSB, scor 1-2, iar Gică Hagi a explicat că este dezamăgit de elevii săi.

În minutul 65, Bogdan Țîru a gafat la al doilea gol marcat de formația din Capitală. Panţîru a centrat în careu, fundașul Viitorului nu a putut face nimic, iar Gnohere a stabilit scorul final.

Gică Hagi a crezut în victoria echipei sale, însă forma slabă a fotbaliștilor săi a fost un factor decisiv, crede antrenorul clubului din Constanța. ”Regele” nu trece cu vederea greșeală imensă din apărarea Viitorului și anunță că va analiza momentul și va lua măsuri.

”Credeam că putem să luăm cele 3 puncte. Am avut ocazii, însă unii jucători nu au fost în formă bună. La pauză eram optimiști. Am luat un gol pe o greșeală inadmisibilă. Greșeală mare. Vom analiza și vom vedea ce o să facem.

Pe mulți jucători i-am așezat cu picioarele pe pământ. Nu-mi place când pierd. E important ca în viață să ai multe victorii. Repriza a doua o duceam bine. Noi am avut trei ocazii de a marca.” a declarat Gică Hagi după meciul cu FCSB.