VIDEO | Recital de goluri la Sfântu Gheorghe! Bogdan Andone, debut cu victorie la Astra

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 octombrie 2019, ora 19:28,
alibec-sepsi-astra

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut pe teren propriu cu Astra Giurgiu, scor 2-3, în etapa a 13-a din Liga 1. La debutul pe banca tehnică a giurgiuvenilor, Bogdan Andone a mizat pe duetul Alibec – Budescu.

Sepsi a deschis scorul în minutul 14, prin Karanovic. Până la pauză, Astra a întors rezultatul, după autogolul lui Tincu (31′) și reușita lui Budescu (33′).

În minutul 76, Răduț a înscris pentru Astra, cu o lovitură de cap puternică. Vașvari a reaprins speranțele gazdelor, după ce a transformat un penalty în minutul 80.

Sepsi: Fejer – Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Fl. Ştefan – R. Deaconu (Flores ’63), Vaşvari, Velev – N. Carnat, Karanovic (Safranko ’69), Ştefănescu (Salli ’54). Antrenor: Csaba Laszlo.

Astra: Kitanov – Grahovac, Tamaş, Dima – Răduţ, Budescu, Crepulja, Radunovic – Stahl (Matei ’46), Alibec (Dandea ’66), V. Gheorghe (Simion ’90). Antrenor: Bogdan Andone.

La finalul partidei, antrenorul lui Sepsi s-a declarat extrem de supărat de atitudinea jucătorilor săi după ce au condus cu 1-0.

Publicată de Sepsi OSK pe Duminică, 20 octombrie 2019

În urma acestui rezultat, Astra a scos-o pe Dinamo din zona play-off-ului și a urcat pe locul 5, cu 19 puncte. Sepsi este fără victorie de trei meciuri și ocupă locul 9, cu 15 puncte.

Tot astăzi, Academica Clinceni și Viitorul au remizat, scor 0-0.