VIDEO | Real Madrid, victorie chinuită pe terenul lui Betis! O rezervă a salvat ”galacticii”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 14 ianuarie 2019, ora 08:28,
real madrid-leganes

Real Madrid s-a impus pe ”Estadio Benito Villamarin” cu scorul de 2-1. Formația din capitala Spaniei a fost salvată de fostul jucător al celor de la Betis, Dani Ceballos. Acesta a marcat golul victoriei în minutul 88!

Formația antrenată de Santiago Solari a marcat primul gol în minutul 13 prin Balonul de Aur, Luka Modric. Betis nu a avut niciun șut pe spațiul porții în prima repriză, dar în a doua a marcat golul de 1-1 prin Sergio Canales (67′). Meciul se îndrepta spre un semi-eșec pentru Campioana Europei, dar Dani Ceballos a închis tabela în minutul 88 printr-o lovitură liberă.

Cu această victorie, Real urcă pe locul 4 în La Liga. Echipa a obținut 33 de puncte în cele 19 etape disputate și este la 10 în spatele Barcelonei. În etapa următoare din campionat, formația din Madrid o va întâlni pe ocupanta locului 3, Sevilla.

Pe teren și-a făcut apariția și noul ”galactic”, Brahim Diaz (19 ani). Acesta a intrat în locul lui Federico Valverde în minutul 82.