VIDEO | Real Madrid și Cristiano Ronaldo părăsesc braț la braț Liga Campionilor! Rezumatele serii

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 august 2020, ora 00:03,
cristiano-ronaldo-juventus-2018-19_1ahv1cobap5jk1j6vgxkx9kwxe

Spectacolul din Liga Campionilor a revenit cu două meciuri în care s-au marcat nu mai puțin de 6 goluri!

În Anglia, Real Madrid, campioana Spaniei, a fost învinsă de Manchester City, scor 1-2, după ce Varane a comis două gafe uriașe în apărare.

În prima repriză, Sterling a deschis scorul din pasa lui Jesus, iar Benzema a egalat, după o lovitură cu capul, din pasa lui Rodrygo. Golul victoriei pentru ”cetățeni” a fost marcat în a doua repriză de Gabriel Jesus, în minutul 68, iar formația lui Guardiola s-a calificat cu scorul de 4-2 la general.

În celălalt meci al serii, Lyon, formația lui Ciprian Tătărușau, s-a calificat în sferturile de finală, chiar dacă a pierdut partida, scor 1-2.

Francezii au deschis scorul prin Depay, în minutul 12, în urma unui penalty controversat.

Cristiano Ronaldo a reușit o ”dublă”, în minutul 43, în urma unei lovituri de la 11 metri, și în minutul 60, însă ”Bătrâna Doamnă” a fost eliminată de Lyon, după scorul de 2-2 la general, formația din Franța fiind avantajată de regula golului în deplasare.