VIDEO | Real Madrid, meci de coșmar cu Sociedad! Din 2004 nu s-a mai întâmplat asta

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 06 ianuarie 2019, ora 21:32,
Real Madrid
Real Madrid

Real Madrid a pierdut pe teren propriu cu Sociedad, scor 0-2, în primul meci jucat pe Bernabeu în acest an. Bascii înving pe terenul Realului pentru prima oară din 2004 încoace.

Willian Jose a deschis scorul încă din minutul 3, din penalty, iar Ruben Pardo a dat lovitura decisivă în minutul 83.

Real, care a avut un penalty clar neacordat, a terminat meciul în 10 oameni: Lucas Vazquez a fost eliminat în minutul 61.

Echipa lui Solari e doar pe locul 5 în La Liga, la 3 puncte de podium. În aceste condiții, dubla cu Ajax, din optimile Ligii Campionilor, devine una capitală pentru Real, care a pierdut primul meci disputat pe Bernabeu și în 2018.

Madrilenii au 7 meciuri fără gol marcat în acest sezon.