VIDEO | Răzvan Marin, integralist în prologul etapei a 16-a din Serie A. Cum s-a descurcat

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat miercuri, 06 ianuarie 2021, ora 19:06,
Răzvan Marin

Răzvan Marin (24 de ani) a fost integralist în meciul pierdut de Cagliari, scor 1-2, în fața echipei Benevento, miercuri, în primul meci al etapei a 16-a a campionatului italian de fotbal.

Mijlocașul român a ratat două ocazii de a marca, pentru Cagliari. Mai întâi, în minutul 52, Răzvan Marin a ratat preluarea mingii când se afla într-o poziție ideală.

Apoi, cu zece minute înainte de final, românul a primit o nouă centrare perfectă, însă mijlocașul a șutat slab, din marginea careului.

Totuși, Marin s-a evidențiat în minutul 20 când a executat cornerul în urma căruia Joao Pedro a deschis scorul.

Oaspeții au întors scorul, până la pauză, prin Marco Sau (41) și Alessandro Tuia (44).

Cagliari rămâne provizoriu pe locul 15, cu 14 puncte.